Rusya Demiryolları 2018 FIFA Dünya Kupasına Hazırlanıyor

Rusya Demiryolları 2018 FIFA Dünya Kupasına Hazırlanıyor: Rusya Demiryolları ülkenin ev sahipliği yapacağı 2018 FIFA Dünya Kupası için hazırlıklara başladı. Özellikle maçların oynanacağı Volgograd ve Samara şehirlerinde birçok bölgede yenilemeler ve yeni hatlar yapılması planlandı.


Rusya Demiryolları başkanı Vladimir Yakunun yaptığı açıklamadaşehir merkezinden Volgograd uluslararası hava alanına yeni bir hattın yapılacağını duyurdu. Hattın 2017 yılının sonlarına doğru bitip hizmete girmesi bekleniyor. Yapılacak hattın özellikle şehre gelecek taraftarlar tarafından yoğun olarak kullanılması bekleniyor.

Yapılması planlanan hatlardan bir diğeri ise turnuvaya ev sahipliği yapacak ikinci şehir olan Samara’da inşa edilecek. İnşaat işlerinin önümüzdeki sene başlaması planlanıyor. Yapılacak hattın turnuvaya gelecek taraftarların diğer bir istikameti olan Kurumoch havaalanından şehir merkezine kadar olacağı belirtildi. Samara valisi Nikolai Merkushin konuya dair yaptığı açıklamada projelerin maliyetinin şehrin bütçesinden karşılanacağını belirtti.

Rusya Demiryollarının planlanan projelerin bitiminden sonra 2018 FIFA Dünya Kupası ev sahipliği için tamamen hazır hale gelmesi bekleniyor.

 


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar