Anadolu’nun gözbebeği Ilgaz İnşaatAnadolu’nun gözbebeği Ilgaz İnşaat :Ülke değerlerine sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Ilgaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Düzbasan, “Bu ülke hepimizin. Bu ülkenin değerlerine hepimizin sahip çıkması lazım. Herkes elinden geleni yaparsa ülke daha aydınlık olacaktır” dedi.

Geçmişi 1974-75 yıllarına kadar uzanan Ilgaz inşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Düzbasan, firmayı Anadolu’nun bağrından yükselen bir değer olarak nitelendirirken, amaçlarının Anadolu’nun gücünü dünyaya göstermek olduğunu söyledi.

Şirketin 1994 yılında kurulduğunu söyleyen Selahattin Düzbasan, “21. yılımızı kutladık. Yurtiçi ve yurtdışında taahhüt işlerimiz var. Özellikle uzmanlık alanlarımız köprüler inşaatları ve viyadükler. Türkiye’nin en uzun viyadüklerini yaptık. Yurtdışında Kazakistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Arnavutluk Irak buralarda taahhütler gerçekleştirdik. Bin 500 civarında çalışanımız var. Yabancı ortaklıklarımız var. Fransızlarla bir ortaklığımız var. Bir Alman firmasıyla birlikteyiz. Bunlarla yaklaşık 10 yıldır bir ortaklığımız var” dedi.

Radivan Ilgaz olarak, Radivan firmasıyla ortaklıkları bulunduğunu kaydeden Düzbasan, “Beraber demiryolları ve hızlı tren projeleri için demiryolu traversleri hem de hat ve makas traversi imalatı yapıyoruz. Şuanda hem bu Türkiye’deki hızlı tren hem de İstanbul marmaray projesinin traverslerini biz veriyoruz. İstanbul Boğaz Köprüsü’nün yeni köprünün viyadüklerini yapıyoruz. Burada intereltar raftıng dediğimiz itme sürme yöntemiyle büyük viyadük yapıyoruz. 6 tane büyük viyadük yapıyoruz. 80-100 metre yüksekliğinde Türkiye’nin en yüksek viyadüklerinden. Ayrıca temden ayrılıp Pazar Kule sınır kapısına Bağlanan Yunanistan o güzergah üzerinde de hem Meriç Nehri viyadükleri bunlar Ilgaz olarak yapılıyor” dedi.

BU ÜLKE HEPİMİZİN

Türkiye’nin değişik noktalarında tesisleri olduğunu söyleyen Düzbasan, “Mersin-Yenicede / Karabük-Eskipazar/ Polatlı- Organize sanayi bölgesinde- Edirne merkezde / İstanbul Boğaz Köprüsü içinde hem uskumru köyde hem Göktürk’te 2 tane kiriş tesisi kurduk. Pirafabrik elemanlar yapıyoruz. buralarda beton pirefabrik elemanlar köprü kirişleri sanayi yapıları betonla ilgili aklınıza gelebilecek hemen hemen bütün imalatları yapıyoruz. Yıllık 1.5 milyon metreküp civarında da beton işliyoruz” şeklinde konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.