Akçarayın Rayları Polonya’dan GeldiAkçarayın Rayları Polonya’dan Geldi :Akçaray Tramvay Projesi kapsamında inşa edilecek tramvay hattında, çalışmalar devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, kentteki raylı sistemler döneminin ilk adımı olarak başlatılan Akçaray Tramvay Projesi’nde rayların depo sahasına indirildiği belirtildi.

Polonya’dan gelen bin 200 ton raydan oluşan ilk partinin Derince Limanı’ndan tırlara yüklendiği ve otogar yanındaki tramvay depo sahasına getirildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Depo sahasında muhafaza edilecek rayların, montaj öncesi işlemleri de burada yapılacak. Raylarında gelmesiyle birlikte alt yapıda çalışmalara da başlanıyor. 2016 yılının şubat ayı itibariyle ilk rayın montajına başlanması planlanıyor. Otogar girişindeki Hanlı Sokak’tan başlayacak alt yapı çalışması, Yahya Kaptan’ın içinden Kandıra Kavşağı’na doğru devam edecek. Çalışmalar esnasında trafiğin aksamaması için yer yer alternatif güzergahlara trafik akışı yönlendirilecek. Çevreyi ve trafiği en alt seviyede etkilemek için çalışma planları hazırlanıyor.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.