Ankara Metrosu Son Hareket Saatleri Hala AynıAnkara Metrosu Son Hareket Saatleri Hala Aynı :Ankara Büyükşehir Belediyesi, 12 Mayıs 2014’ten itibaren sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmaları nedeniyle Ankara metrosunun son hareket saatlerinde geçici değişikliğe gidildiğini duyurmuştu. Ancak bir buçuk sene geçmesine rağmen metronun son hareket saatleri eski düzene dönmedi.

O dönem EGO Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yolcu aktarmasız, hızlı ve konforlu bir tren işletmesinin sağlanabilmesi için Ankara metrosu hatlarında sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmaları yapılacaktır. Çalışmaların tamamlanması amacıyla 12 Mayıs 2014 tarihinden itibaren son tren hareket saatlerinde düzenlemeye gidilmiştir.” ifadeleri kullanılmıştı. Yetkililer, çalışmaların 2014 sonuna kadar devam edeceğini öngörmüşlerdi.

2016 yılının başlarına doğru gelinen bugünlerde, henüz metro son hareket saatlerinde eski düzene dönüş gerçekleşmedi. Bu süreçte konu ile ilgili olarak yeni bir açıklama da yapılmadı.

Geç saatlerde metroyu kullanmak zorunda kalan Ankaralılar ise, erkene çekilen son hareket saatlerinden rahatsız. Başkentliler, özellikle sosyal mecralarda konu ile ilgili rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

Ankara metrosunun son hareket saatlerinin eski düzene göre daha geç saate alınıp alınmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Ankara metrosu son hareket saatleri mevcut düzende şu şekilde:

OSB / Törekent – Batıkent İstasyonu yönüne 22.00
Batıkent – OSB / Törekent İstasyonu yönüne 23.00
Batıkent – Kızılay İstasyonu yönüne 22.30
Kızılay – Batıkent İstasyonu yönüne 23.00
Koru – Kızılay İstasyonu yönüne 22.30
Kızılay – Koru İstasyonu yönüne 23.00

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.