Bakan Kılıç, Tekkeköy Raylı Sistemi Olimpiyatlara Kadar BitecekBakan Kılıç, Tekkeköy Raylı Sistemi Olimpiyatlara Kadar Bitecek :Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ı Samsun’da hayata geçirdiği çalışmalardan dolayı tebrik ederek, “Ne zaman Samsun’a gelsem Büyükşehir Belediye Başkanımızın heyecanını görmek bizi her zaman mutlu etmiştir. Gerçekten hepimiz şevk katan bir yapısı var” dedi.

  1. Hükümet’te tekrar Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev alan Akif Çağatay Kılıç, ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiği memleketi Samsun’da, kurumlara yaptığı ziyaretler kapsamında Valiliğin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çağatay Kılıç’ın 64. hükümette yeniden bakan olarak görev almasının Samsun için büyük bir şans olduğunu belirterek, “Yeni dönemin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu kalkınma hamlesinin en iddialı perspektifi olan 2019 ve 2023’e giden süreç içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi önemli bir bakanlığın şehrimize ve sizlere verilmesi hepimizi gururlandırdı. Allah hayırlı uğurlu etsin” diye konuştu.

“150 MİLYONLUK PROJE”
Samsun’da yürütmekte olduğu projeler ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a kısa bir sunun yapan Başkan Yılmaz, “Samsun’da yürüttüğümüz şu andaki en iddialı projemiz raylı sistem oldu. İhaleleri onaylandı ve yoğun bir şekilde İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde raylı sistemi Tekkeköy’e kadar uzatma çalışmamız devam ediyor. Yaklaşık 150 milyon TL’lik bir proje. Bu projeler genellikle ulaşımı kangren olmuş bölgelerde Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Ancak biz şehrimiz de bunun altından kalkarız dedik ve işe koyulduk. Trenlerimizin ihalelerini de gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yerli firmaları tercih edin talimatları doğrultusunda trenlerimizi yerli firmamız yapıyor. Güzel bir iş oldu ve devam ediyor. Bunun dışında Samsun’da kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Yılmaz, diğer projelerin de tüm hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.