Başkan Kocamaz, Çin’de Monoray Sistemini İncelediBaşkan Kocamaz, Çin’de Monoray Sistemini İnceledi :Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, beraberindeki heyetle birlikte Çin’e giderek, Mersin’de hayata geçirmeyi planladığı monoray sistemini inceledi.

Başkan Kocamaz, ‘prestij projesi’ olarak adlandırdığı monoray sitemini, Çin’in Chongqing kentinde, beraberindeki heyetle inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. 202 km raylı sistem ve 85 km monoray hattı bulunan 32 milyon nüfusa sahip Chongqing kentinde 2008’den bu yana hizmet veren monoray hattında teknik incelemeler yapan ve diğer raylı sistemleri de inceleyen Kocamaz, Çin’e gerçekleştirdiği çalışma ziyarette yapılan inşaatlar ile monoray için vagon üretimi yapan tesisleri de gezdi. Teknik gezilerin yanı sıra Başkan Kocamaz, Chongqing Belediye Başkanvekili, CNR firması ve Çin Dış Ticaret bölümü yetkilileri ile bir araya geldi.

Çin gezisiyle ilgili açıklama yapan Kocamaz, “Çin’in Chongqing kentinde monoray ve diğer raylı sistemleri gezerek, Mersin’de hayata geçirmeyi planladığımız en önemli projelerimizden biri olan monoray projesi ile ilgili incelemeler yaptık, monoray sistemi ile ilgili bilgi aldık. Vagon üretimi yapan tesisleri de ziyaret ederek, sistemin teknik detaylarını, nasıl işlediğini uygulamalı olarak gördük” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.