Basmacı’dan hızlı tren ve otoyol sorusuBasmacı’dan hızlı tren ve otoyol sorusu :Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı BEKİR BOZDAĞ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye iki soru önergesi verdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a Bakanlığın ulaşım ana planını soran Basmacı, “Bakanlığınızın ulaşım ana planı var mıdır? Var ise ulaşım ana planının detayları nelerdir? OVP’lan çerçevesinde 2016-2018 yılları arasında toplan kaç km hızlı tren ve yüksek hızlı tren yapılması ön görülmektedir? Hangi illeri kapsamaktadır? Aydın-Denizli-Antalya otobanının yapılması yatırım kapsamında mıdır? Etüd ve projesi hazırlatılmış mıdır?Yatırım kapsamında var ise hangi yıllar arasında, kaç TL’ye ve kaç km olarak planlanmaktadır? İzmir-Denizli-Antalya hızlı tren yatırımı OVP çerçevesinde yatırım kapsamında var mıdır? Etüd projesi hazırlatılmış mıdır? Var ise kaç km olarak planlanmaktadır?” sorularını yöneltti.
Basmacı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın cevaplaması istemiyle TBMM’ye verdiği önergede ise şu soruları sordu:

“Ülkemizde yaklaşık 500 bin görme engelli vatandaşımız 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanunun 93.maddesinde yer alan hükümlere göre, yanında refakatçi olmadan oy kullanamamaktadır. Kendi başına oy kullanamayan görme engelli vatandaşımız iradesini sandığa tam olarak yansıtamamaktadır. Görme engelli vatandaşlarımız için elektronik sistem ve ya elektronik yöntemler planlanmakta mıdır? Kabartma harf ile seçim pusulası düşünülmekte midir?”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.