Çerkezköy-İstanbul Tren Seferleri TBMM GündemindeÇerkezköy-İstanbul Tren Seferleri TBMM Gündeminde :CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Çerkezköy-İstanbul hattı Tren seferlerini TBMM gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Emre Köprülü, Türkiye’nin en büyük ve en köklü sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy’de 1 Mart 2013 tarihinden bu yana Çerkezköy-İstanbul hattı Tren seferlerinin yapılamamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

BÜYÜK SIKINTIYA DÜŞÜRDÜ
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM başkanlığına soru önergesi sunan Köprülü, Çerkezköy’de 1 Mart 2013 tarihinden bu yana Çerkezköy-İstanbul hattı Tren seferlerinin yapılamamasının hem vatandaşları hem tüm bölge halkını büyük sıkıntıya düşürdüğünü ifade etti.

19 KASIM’DA BAŞLAYACAĞI SÖZÜ VERİLMİŞTİ
19 Kasım 2015 tarihinde açılacağı sözü verilen tren seferlerinin hala başlayamadığını kaydeden Köprülü “1 Mart 2013 tarihinden bu yana yenileme çalışmaları gerekçesiyle iptal edilen tren seferleri bugüne kadar açılacağı duyurulan hiçbir tarihte başlatılmamıştır. Vatandaşlarımızın şikayetleri üzerine konuyla ilgili görüştüğümüz yetkililer ise; çalışmaların hala bitirilemediğini ve seferlerin ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarihin netleştirilmediğini ilettiler” dedi.

BAKAN YILDIRM’A SORDU
Bakan Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Emre Köprülü “1 Mart 2013 tarihinden bu yana yenileme çalışmaları nedeniyle kapalı tutulan, 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi açılacağı sözü verilen ancak belirtilen 19 Kasım tarihinde de hala açılmayan Çerkezköy-İstanbul hattı tren seferlerinin başlatılmamasının sebebi nedir? Hem vatandaşlarımız için, hem de bir sanayi kenti olarak Çerkezköy için tren seferlerinin yapılamaması nedeniyle Çerkezköy’e ve bölge halkına mağduriyet yaşatan bahsi geçen yol çalışmaları ne zaman bitirilecektir? Türkiye’nin önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy ilçesinde Tren seferlerinin yapılamamasına bağlı olarak ilçenin ekonomik anlamda yaşadığı kayıp nedir?” sorularını yöneltti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.