Edirne Milletvekili Bircan, Edirne hızlı treni bir başka bahara kaldıEdirne Milletvekili Bircan, Edirne hızlı treni bir başka bahara kaldı :Edirne Milletvekili Erdin Bircan Edirne Edirne’ye defalarca söz verilip yapımına bir türlü başlanmayan hızlı trenin bitiş tarihinin yine ertelendiğini belirterek, konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Erdin Bircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a yazılı sorun önergesi vererek Edirne hızlı treninin ne zaman faaliyete geçeceğini sordu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Edirne’ye hızlı tren sözü verildiğini hatırlatan Bircan, “Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Edirne’ye gelen her bakan Edirne’ye hızlı tren sözü vermeye devam etmektedir” dedi. Önergenin gerekçesinde “Önceki açıklamalarda 2017 yılında hizmete gideceği iddia edilen hızlı trenle ilgili Edirne’de bir çalışma yapılmamaktadır. Şuan da projenin 2020’ye kaldığı konuşulmaktadır.” açıklamasında bulunan Erdin Bircan, soru önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi:

  • Edirne hızlı tren projesi hangi aşamadadır?

-Bugüne kadar hızlı tren projesi ile ilgili ne çalışmalar yapılmıştır?

-Projenin toplam maliyeti ne kadardır? Bugün kadar ne kadar harcama yapılmıştır?

-Projenin ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır?

-Kamulaştırma çalışmalarını ne durumdadır?

Erdin Bircan, “AKP söz verdi gitti. Tayyip Erdoğan söz verdi, Davutoğlu söz verdi, Müezzinoğlu söz verdi, diğer bakanlar söz verdi ama 2017’de hızlı trenin gelmeyeceği ortada. Şimdi 5 sene içinde yapacağız diyorlar. Bir an önce trenin hizmete girmesi için yapılabilecek her şeyi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Bircan, “Edirne hızlı treni bir başka bahara kaldı dedi.”

 

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.