Genç Memur-Sen’den pembe metrobüs talebiGenç Memur-Sen’den pembe metrobüs talebi :Genç Memur Sen İstanbul Şubesi, hanımlara özel pembe metrobüs tahsis edilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı.

Her gün göç alarak giderek kalabalıklaşan İstanbul’da, bu kalabalıklaşmanın olumsuz bir neticesi olarak toplu taşıma araçlarında ciddi şekilde sıkışıklık ve bu sıkışıklığın neticesinde istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. İnsanlar birbirini eziyor, inmek istediği durakta inemiyor, istiflenerek seyahat etmek durumunda kalıyorlar. Bu tablo en çok da nazik ve naif fıtratlı kadınları etkiliyor, mağduriyetlerin yaşanmasına neden oluyor.

Bu kötü gidişata dur demek için, Genç Memur Sen İstanbul Şubesi, hanımlara özel pembe metrobüs tahsis edilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı ve kampanya başlattı.

YILMAZ: MAĞDURİYETLER GİDERİLSİN!

Konuyla ilgili olarak Yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Genç Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Mustafa Yılmaz şunları söyledi:

“İstanbul gibi büyük bir metropolde yaşamanın çok çeşitli zorlukları bulunmaktadır. Ulaşım bunların başında gelmektedir. Özellikle sabahın erken saatlerinde ve akşam iş çıkışında yollarda büyük yoğunluklar oluşmaktadır. Toplu taşıma araçlarında tabiri caizse insanlarımız üst üste yolculuk yapmaktadırlar. Bundan en olumsuz şekilde etkilenenler ise hanım kardeşlerimizdir. Bundan dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyemizden, talebimize olumlu karşılık beklemekteyiz. Amacımız bir mağduriyetin giderilmesine merdiven olmaktır.”

PEMBE METROBÜSÜN AVANTAJI NE OLACAK?

  • Kadınlar, isterse normal isterse pembe metrobüs ile yolculuk edebilecek.
  • Özelliklerde geç saatlerde daha huzurlu bir yolculuk imkanı bulacaklar.
  • Hamile, çocuklu ve yaşlı kadınlar daha rahat yolculuk yapacaklar.
  • Pembe metrobüs ile yolculuklardaki olumsuzluklar kalkacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.