TCDD engelli vatandaşlar için kolları sıvadı

TCDD engelli vatandaşlar için kolları sıvadı :TCDD; engelli vatandaşlarımızın, personelimizin yaşamını kolaylaştırmak büyük bir çaba gösteriyor.


Teşekkülümüzde bulunan tüm tesisler ve taşıma araçları yolcularımız ve çalışanlarımız için engelsiz olarak imal ediliyor veya yeniden düzenleniyor.

Engelli çalışanlarımız için bina girişinden çalışma ofislerine kadar tüm engelleri birer birer kaldırdık. Yolcularımıza yönelik 1000 civarında gar, istasyon ve durakta önemli iyileştirmeler yaptık.

Bu kapsamda; mevcut binalarda mimari imkânların elverdiği ölçüde, yeni bina ve tesislerde ise geçerli standartlar çerçevesinde engelli vatandaşların erişiminin sağlanması için proje ve uygulamaların büyük bir kısmını tamamladık.

Garlarımızın ortak alanlarında yürürlükte bulunan yasa ve standartlar çerçevesinde engelli vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verecek şekilde, engellilere yönelik wc, rampa, engelli platformu, asansör, otopark, görsel, işitsel ve dokunsal yönlendirme-bilgilendirme sistemleri vb. gibi uygulamaları yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

Ayrıca, yeni aldığımız tüm araçlarda engelli vatandaşlarımızın hareket alanını genişleten ve yaşamını kolaylaştıran birçok özelliğin bulunması şartını koşuyoruz.Yeni yapılan ve yapılacak olan gar ve istasyonlar, engellilerin erişimine uygun olarak
projelendiriliyor.

3 Aralık Dünya Engelliler gününde, engelli vatandaşlarımızı ve mesai arkadaşlarımı muhabbetle kucaklıyor, engelsiz bir çalışma hayatı ile engelsiz seyahatler diliyorum.

Ömer Yıldız

TCDD Genel Müdürü ve
Yönetim Kurulu Başkanı

 

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar