RAME Genel Müdürler Toplantısı İstanbul’da YapıldıRAME Genel Müdürler Toplantısı İstanbul’da Yapıldı : Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) 16. Orta Doğu Bölgesel Kurulu (RAME) Genel Müdürler Toplantısı İstanbul’da düzenlendi.

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) 16. Orta Doğu Bölgesel Kurulu (RAME) Genel Müdürler Toplantısı TCDD ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlendi. Başkanlığını Genel Müdür, aynı zamanda UIC – RAME Başkanı Ömer Yıldız’ın yaptığı toplantıya; UIC Genel Müdürü Jean-Pierre Loubinoux, UIC RAME Koordinatörü Paul Veron, Tahran’daki RAME bölgesel ofisi çalışanlarının yanı sıra, İran Demiryolları (RAI), Suudi Arabistan Demiryolları (SRO), Ürdün Hicaz Demiryolları (JHR) ve Ürdün Akabe Demiryolları temsilcileri katıldı.

Genel Müdür Yıldız; Paris’teki terörist atakların; tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini gösterdiğini ifade ederek söz konusu alçak saldırıları kınadığını belirtti. UIC RAME Genel Müdürler toplantısına katılım sayısının ne kadar yükseltilirse bölgesel açıdan o kadar yol alınabileceğini ifade eden Yıldız, yeni üye olan Umman Demiryolları’nın bölgesel kurula katılımlarının memnuniyetle karşılandığını belirterek, yeni katılımların sağlanmasına yönelik çalışmalarından dolayı RAME bölgesel ofisine de teşekkür etti.

Toplantıda UIC Orta Doğu Bölgesel Kurulu 2015 yılı Eylem Planı kapsamında Doha-Katar’da düzenlenen Standardizasyon, Birlikte İşletilebilirlik ve Uyum Semineri, Ürdün’de yapılan Altyapı & Varlık Yönetimi, ERTMS, SATLOC ve Tren Kontrolü Çalıştayı; Eskişehir – Türkiye’de düzenlenen Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimi ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

RAME bölgesel ofisi tarafından RAME demiryolları haritasının ve bölgesel ofisin öncelikli görevlerinden birisinin de 2013-2020 dönemine yönelik “Orta-Doğu Demiryolları Gelişimine Yönelik Bölgesel Vizyon” dokümanının güncellendiği, 2016 – 2017 dönemi eylem planı kapsamında yapılması planlanan etkinlikler görüşüldü. Etkinliklerin yanı sıra;

    1. UIC RAME Demiryolu/Petrol & Demiryolu/Limanlar Konferansı’nın 2016 Mayıs ayında Tahran’da,
  • Ulusal makamlar, uluslararası örgütler, finansal enstitüler, potansiyel yatırımcılar ve paydaşların katılımıyla UIC RAME Demiryolu İş Forumu’nun Ekim 2016’da, İstanbul’da,
  • UIC Asya ve Orta – Doğu Bölgelerinin ortak katılımıyla Yeni Demir İpek Yolu Konferansı’nın düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda görev süresi sona eren UIC RAME Başkanlığı konusu ele alınarak, başarılı yönetiminden dolayı Ömer Yıldız’ın RAME Başkanlığı’na önümüzdeki iki senelik dönemde de devam etmesi kararlaştırıldı.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.