Posted on Leave a comment

Sakarya’ya Yapılacak Raylı Sistem İçin Samsun’da İnceleme

Sakarya’ya Yapılacak Raylı Sistem İçin Samsun’da İnceleme :Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden gelen teknik ekip, Samsun hafif raylı sistemi hakkında bilgi aldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Suat Etik, Toplu Taşımacılık Müdürlüğü’nde görevli Şehir Plancısı Bekir Güngör ve UKOME Şube Müdürlüğü’nde görevli Elektrik-Elektronik Mühendisi Recep Ali Çelik Sakarya’ da kurulması planlanan hafif raylı sistem hattının fizibilite çalışmaları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’yi ziyaret etti.

Samsun halkına 5 yıldır toplu taşımacılık hizmeti veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’nin vermiş olduğu hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi almak üzere konuk olan Sakarya Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğü ekibinin ziyareti, Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. Bakım-Onarım Müdürü Ziya Kalafat ve Samulaş A.Ş. Operasyon Müdürü Sevilay Germi’nin karşılama ve sunumları ile başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. depo ve bakım alanı ile birlikte mevcut Üniversite-Gar hafif raylı sistem hattı güzergahı gezildi. Mevcut sistem hafif raylı sistem hakkında verilen bilgilerin ardından yapımı devam eden Tekkeköy hafif raylı sistem hattı uzatım projesinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere yüklenici firmanın şantiyesi ve Gar-Tekkeköy hafif raylı sistem çalışmalarının yürütüldüğü güzergah gezisi ile ziyaret tamamlandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.