Tarihi metroda kitap okudularTarihi metroda kitap okudular :Kitap okumayı geliştirmek, sevmek ve kitaplara olan alakayı artırmak amacıyla Yıldız Teknik Üniversitesi talebeleri İETT’nin takviyesi ile dünyanın en eskiyen 2. metrosu onay edilen Beyoğlu Tünel’de kitap okuma etkinliği tertip etti .

Yıldız Teknik Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği üçüncü sınıfında okuyan bir grup öğrenim gören , 1875 senesinde yapılmış olan tünel araçlarında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.Proje alanında talebeler Tünel araçlarının yer arkasına ve bekleme alanlarına kitap cepliği yerleştirdi. Toplu erişim araçlarını kullanan vatandaşlarda kitap okuma alışkanlığı oluşturmak amacıyla tertip eden kitap okuma etkinliği projesi; şehir içerisinde yolculuk yapanların kitaplar olan dikkatini artırmayı ve insanları kitap okumaya teşvik etmekte .

Uygulamaya şaşıran yolcular, etkinliği tertip edenlere teşekkür etti. Projeden epeyce etkilenen bir vatandaş, “Okuma alışkanlığı az olan bir toplumuz. Bu etkinliğin bütün yurt sathına dağılmasını diliyorum.” diye sohbet etti .

İnsanların yolculuğu okuyarak geçirmesini sağlamayı hedeflediklerini söyleyen talebeler , “Halka kitap okumayı aşılama ve vaktin el verdiği müddetlerde hep nerede olursa olsun kişilerin kitap okuması gerekmektedir . Okuyan bir halk talep ediyoruz . Buradan bir davet yapıyoruz, oku ve okut demek diyoruz.” diye konuştu .

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.