Tavşanlı’da Hemzemin Geçitler Tarih Oluyor



Tavşanlı’da Hemzemin Geçitler Tarih Oluyor :Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kuruçay ve Emet kavşaklardaki hemzemin geçitlerin ortadan kaldırılması için proje hazırlandığını ve ilgili kurumlarla yapılan toplantıların sürdüğünü açıkladı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kuruçay ve Emet kavşaklardaki hemzemin geçitlerin ortadan kaldırılması için proje hazırlandığını ve ilgili kurumlarla yapılan toplantıların sürdüğünü açıkladı.
Geçtiğimiz günlerde Tavşanlı’da yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda gündeme getirilen konu üzerine bölge müdürlüklerindeki toplantılar devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Güler ilgili birim amirlerini de yanına alarak önce Ankara’da ardından da Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nde Etüt Proje Başmühendisi Kemalettin Karadeniz ile görüşerek bilgi alış verişinde bulundu.

Konuya ilişkin son toplantının 11 Aralık Cuma günü Afyonkarahisar’da TCDD 7. Bölge Müdürlüğü’nde yapılacağını bildiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Geçtiğimiz ay Tavşanlı’da yaptığımız İl Koordinasyon Kurulu Toplantımızda çevre yolu üzerindeki kavşaklar konusunda bilgi alış verişinde bulunarak hazırlanan proje üzerinde görüşmeler yapmıştık. Bu çalışmamız ile ilgili geçtiğimiz hafta Ankara’da Karayolları ve Devlet Demiryollarının ilgili birimleri, ardından da Bursa’da Karayolları yetkilileri ile görüştük. Son olarak Cuma günü Afyonkarahisar’a giderek TCDD 7. Bölge Müdürlüğü’nde toplantı yapacağız. Tüm ayrıntıları netleştirerek hemzemin geçitlerin revizyonunu yapacağız. Buradaki çalışmamız tamamlandığında Kuruçay ve Emet kavşaklarında karayolu, demir yolunun üstüne alınacak. Bu çalışma aynı zamanda Tavşanlımızı hızlı trene hazırlayacak” dedi.

Konuya ilişkin ilgili kurumlarda yapılan toplantılarda Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Akar ile Fen İşleri Müdürü Semih Çelikten eşlik etti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri



İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.