TCDD işçilerinin yaş ortalaması, 55’i geçtiTCDD işçilerinin yaş ortalaması, 55’i geçti :Demiryol-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Yakup Aslan, TCDD işyerlerine 30 yıldır yeni işçi alınmadığını, mevcut işçilerin iş yükünün arttığını belirterek, “İşyerlerimizde çalışanların yaş ortalaması 55’in üzerindedir. İşyerlerimizin işçi açığı 1 ay içerisinde tamamlanmadığı takdirde, 22 Ocak 2016 tarihinden itibaren işi durduracağız” dedi.

Şube Başkanı Aslan, Kayseri Garı önünde yaptığı açıklamada, yeni işçi alımı yapılmadığı için, TCDD işyerlerinde son yıllarda işçilerin üzerindeki iş yükünün oldukça arttığını bildirdi. Aslan, “İşyerlerimize yaklaşık 30 yıldır işçi alınmamış, emekli olan işçilerimizin yerleri doldurulmamıştır. Bu nedenle her geçen gün mevcut çalışan işçi arkadaşlarımızın iş yükü her geçen gün artmıştır. İşyerlerindeki çalışanların yaş ortalaması 55’in üzerindedir. İşyerlerimizin işçi açığı 1 ay içerisinde tamamlanmadığı takdirde, 22 Ocak 2016 tarihinden itibaren işyerlerimizde işi durduracağız. Yani işimize geleceğiz ama çalışmayacağız.”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan üst geçitlerin, Demiryol-İş Sendikası ve tren garı önünden geçtiğini ve binaların görünümünü engellediğini ifade eden Aslan, “Ben bu üst geçitlere ‘Yüzyılın Ucubesi’ diyorum. Bu üst geçitlerin sağ ve solunda oturanlar, bu ucube projeyi bizlere dayatanlara balkonlardan lanet yağdırıyor. Sendikamın önüne, arsama, kapı girişine üst geçit yapmaya çalışıyorlar. Görevimi ve tepkimi göstermek için elimden geleni yapacağım. Yasal süre içinde de Büyükşehir Belediyesi’ni mahkemeye vereceğim” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.