Tramvay projesi nedeniyle mağdur olan Bit Pazarı esnafı eylem yaptıTramvay projesi nedeniyle mağdur olan Bit Pazarı esnafı eylem yaptı : Tramvay projesi nedeniyle mağdur olan Bit Pazarı esnafı İzmit Belediyesi önünde eylem yaptı. Bit Pazarı esnafı daha sonra valiliğe yürümek istese de polis engel oldu. Bit Pazarı esnaflarından Durdu Kilitçioğlu, “Belediye pazarcıları suça sürüklüyor” dedi

Bit pazarının bulunduğu bölgeye tramvay şantiyesi kurulma kararı alınması nedeniyle mağdur olan bit pazarı esnafı önce AKP’liler ile daha sonra Büyükşehir ile görüşmeler gerçekleştirmişti. Tramvay projesi nedeniyle mağdur olan Bit Pazarı esnafı bu kez İzmit Belediyesi önüne geldi. Polis ekipleri belediye binası önünde güvenlik önlemi aldı.

ESRAR SATMIYORUZ, HIRSIZLIK YAPMIYORUZ!

Belediye binası önünde basın mensuplarına açıklama yapan Bit Pazarı esnafı, “Biz esrar satmıyoruz, eroin satmıyoruz, hırsızlık yapmıyoruz. Sadece pazar yerimizi istiyoruz. Bize çamurdan yer versinler, biz beton dökeriz. Biz pazar parasını vereceğiz” dedi. Bir diğer Bit Pazarı esnafı Polat Cavlar ise, “Bizim belediyeden istediğimiz bir yer sadece. Burada bir netice olsun diye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GÖRÜŞME YAPILDI

Öte yandan Bit Pazarı esnafından seçilen 4 kişi, İzmit Belediyesi’ne girdi. Seçilen bit pazarı esnafları, İzmit Belediyesi yetkilileriyle sorunlarının çözümü için görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeler esnasında dışarıda bekleyen Bit Pazarı esnaflarından Suna Karaağaç bir anda fenalaştı. Hızla belediye önüne gelen sağlık ekipleri yaşlı kadına ilk müdahalesini gerçekleştirdi. Yapılan görüşme neticesinde bit pazarı esnafına muhataplarının İzmit Belediyesi değil Büyükşehir Belediyesi olduğu söylendi.

POLİS ENGELİ

Görüşmenin ardından Bit Pazarı esnafı Kocaeli Valiliği önüne yürüme kararı aldı. Perşembe Pazarı’nda yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri, Bit Pazarı esnafının yürüyüşüne engel oldu. Bit Pazarı esnafının arasından 3 kişi seçildi. Kocaeli Valiliği’ne giden Savaş İstekli, Yılmaz Çaça ve Durdu Kilitçioğlu yetkililerle görüşme yapmak istedi. Kendilerine muhatap bulamayan Bit Pazarı esnafı, Kocaeli Vali Yardımcısı Aziz İnci’nin sekreteriyle görüşerek randevu aldı. Bit Pazarı esnafı, 15 Aralık Salı günü Aziz İnci ile görüşecek.

SUÇA SÜRÜKLENECEKLER

Kocaeli Valiliği’ndeki görüşmenin ardından konuşan Durdu Kilitçioğlu, “Bu adamlar sabıkalı, sigortası yok, hiçbir geliri yok. Bir pazar var. Belediye pazarcıları suça sürüklüyor. Bir aydır tezgah açmıyorlar. Ne yapacak bu adamlar? Suça sürüklenecekler” dedi. Öte yandan Perşembe Pazarı’ndaki kalabalık da olaysız bir şekilde dağıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.