Ulaştırma Bakanlığı’ndan İstanbul trafiğine neşterUlaştırma Bakanlığı’ndan İstanbul trafiğine neşter :Vatandaşı canından bezdiren İstanbul trafiğine çözüm olacak projeleri Ulaştırma Bakanlığı hayata geçirmeye hazırlanıyor. 3 katlı İstanbul Tüneli’ni 6 buçuk milyon vatandaş kullanacak.

Boğaz köprüsünden TEM ve E-5’e; vatandaşı çileden çıkartan İstanbul trafiği, Ulaştırma Bakanlığı’nın yakın takibinde… Göreve geçtiğimiz günlerde başlayan 64’üncü hükümet, İstanbul trafiğini rahatlatacak dev projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hükümet programına da giren mega ulaşım projelerinin İstanbul’daki köprü trafiğine nefes aldırması bekleniyor. Tek tünel içinde karayolu ve metro geçişlerini bir araya getirerek dünyada bir ilke imza atacak olan 3 katlı İstanbul Tüneli hayata geçirilecek. 9 farklı ray sistemini birbirine bağlayacak tüneli günde 6,5 milyon kişi kullanacak.

YAP İŞLET DEVRET MODELİ

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin trafiğini rahatlatacak proje YİD modeli ile yapılacak. Yüzyılın en büyük projelerinden birisi olan Kanal İstanbul Projesi ile ilgili çalışmalar da devam edecek. Ayrıca yoğunluğun yüksek olduğu yerlerde trafik güvenliğinin artırılması ve taşıma sürelerinin kısaltılması için bölünmüş yol uzunluğu 30 bin kilometreye çıkarılacak. Başta Marmara Bölgesi olmak üzere YİD modeliyle yeni otoyollar inşa edilecek. İstanbul-Bursa- İzmir ve Kuzey Marmara Otoyolu tamamlanacak.

HIZLI TREN AĞI 3 BİN 623 KİLOMETREYE ÇIKIYOR

Yeni dönemde Ankara merkezli hızlı tren çekirdek ağı 3 bin 623 km’ye çıkarılacak. Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin de tamamlanmasıyla ülke nüfusunun yarısı yüksek hızlı tren konforundan faydalanmış olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.