Yemekli Vagonlar Yeni Dönemde Ortadan KalkıyorYemekli Vagonlar Yeni Dönemde Ortadan Kalkıyor : Demard Genel Merkezinde Genel Başkan , Tüm Şube Başkanları ve Genel merkez yöneticileri ile yapılan toplantıda Yemek Konusu ve Tren Makinist yönetmeliği taslağı çalıştayında görüşülen konular;

1.Yemek ve kahvaltı paketleriyle ilgili görüşme;

  • Kurum ile yemek şirketi arasında yapılacak yemek dağıtım şözleşmesi 24.12.2015 tarihinde yapılması beklenmektedir.Kurum yetkilileri tarafında Uzatma olarak 3-4 ay arası önerilmektedir.

Yapılacak ihale sonucu 15.01.2016 tarihinden itibaren;

KAHVALTI PAKETLERİ ;

-Beyaz peynir,Kaşar peyniri 75 gram ve pastörüze olarak verilecektir.

-Siyah ve Yeşil zeytinin paketleri vakumlu olacaktır.

-Kahvaltılarda çeşitlilik zamanla artırılacaktır.

YEMEK PAKETLERİ;

-Pastörüze yemek dağıtımı 15.1.2016 tarihinden itibaren yapılması planlanmaktadır.Be yemekler soğuk hava zincirini kapsadığından pilot bölgelerde uygulanması düşünülmekte olup pilot bölgeler olarak Eskişehir,Hasanbey,Ankara,Kayseri,Irmak olması planlanmaktadır.Bizim önerimiz ise Yerköy ve Çatalağzı yada Karabük olarak talep ettik.Daha sonra zamanla yemek tüketim istatislikleri artar ve beğeni sağlanırsa tüm dağıtım yerlerinde soğuk hava tesisi kurulacaktır.

-Yeni dönemde 01.01.2016 itibarı ile yemekli vagonlar trenlerden kalkacağı için bu hizmetten yeni ihale yapılana kadar yararlanma olmayacaktır.

2.Psikoteknik Yönergesi imza aşamasında olduğundan TCDD Yönetim kurulu toplantısının sonucu beklenmektedir.

3.Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğünün taslak olarak hazırlamış olduğu Tren Makinist Yönetmeliği ile ilgili çalıştay yapılarak eksik ve değişmesi gereken maddeler tespit edilerek Genel Merkez nezlinde girişimde bulunulacaktır.

4.Fiili Hizmet zammı ile ilgili Bilim kuruluna katılan yetkili sendika ile görüşmeler Genel Merkez tarafından takip edilmektedir.

5.Gruplandırma çalışmalarında yapılması palnlanan 3 gruba düşülme çalışmasında;

-Makinistler 2 grubun tavanında olduğundan 1.gruba çıkması için yetkili sendika ile ve Genel Müdürlük ile görüşmeler Genel Merkez tarafından yapılmış olup süreç takip edilmektedir.

6.İşçi Makinistlerin memurluğa geçmesi (TOPLU GÖRÜŞME TASLAĞNDAKİ MADDE) ile ilgili madde Genel Merkez tarafından takip edilmektedir.

7.2016 yılı kurs programı çıkmıştır. Kurslara katılacak personellerimize başarılar dileriz.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.