Adana Büyükşehir hafif raylı sistem için kolları sıvadı

Adana Büyükşehir hafif raylı sistem için kolları sıvadı :Kuzey Adana’dan Balcalı’ya 15 dakikada gidilebilecek
Projesi geçtiğimiz aylarda tamamlanan Ruh Sağlığı’ndan Balcalı’ya gidecek hafif raylı sistem için Adana Büyükşehir Belediyesi kolları sıvadı. Başkan Sözlü, raylı sistem için gerekli olan araçları incelemek üzere Bursa’ya gitti.
METRO İLE ENGEGRE OLACAK
Adana Büyükşehir Belediyesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü’ne ulaşımı sağlayacak raylı sistem projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Projeye göre yeni ulaşım sistemi metro değil hafif raylı sistem olacak ve güzergah boyunca yer üstünden gidecek. Hafif Raylı Sistem, mevcut metro hattıyla da entegre olacak.
KÖPRÜ TAMAMLANMALI
Adana Metrosu’nun başlangıç noktası olan Ruh Sağlığı’ndan başlayacak hafif raylı sistem projesi Turgut Özal Bulvarı boyunca devam edecek. Raylı sistem Seyhan Nehri’nden Yüreğir’e yapılması planan Devlet Bahçeli Köprüsü’nden geçecek ve Mithat Özsan Bulvarı’ndan Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü’ne ulaşacak.
SÖZLÜ ARAÇLARI İNCELEDİ
Projeye hız veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Bursa’ya giderek Durmaz Makine firmasını ziyaret ederek, araçları yerinde inceledi. Raylı sistemin hayata geçmesiyle Çukurova Üniversitesi’ne ulaşım daha rahat ve kolay olacak. Özellikle kuzey Adana’dan Balcalı Kampüsü’ne gidiş gelişler kısa zamanda yapılabilecek.İlk yorum yapan olun

Yorumlar