Çin’de Fuzhou Metrosu Test Sürüşleri BaşladıÇin’de Fuzhou Metrosu Test Sürüşleri Başladı: Çin’in Fuzhou kentindeki ilk metro hattı olan hat için 4 Ocak’ta test sürüşlerine başlandı. Yaklaşık 25 km uzunluğunda olan hatta 24 adet istasyon bulunuyor ve hattın başında ve sonunda birer depo bölgesi bulunuyor.
Hat Xiangfen ile Xiayangcun bölgelerini birbirine bağlamaktadır. Hatta Kuzey Fuzhou ve Güney Fuzhou olmak üzere de iki adet ana istasyon bulunuyor. 2008 yılında yapımı için onay verilen hattın inşaatına 2010 yılında başlanmıştı. Fakat hat boyunca yapılan kazılarda meydana çıkan arkeolojik bulgular nedeniyle hattın yapımı bir süre ertelenmiş ve yakın zamanda bitmişti.
Hatta CRRC Tangshan tarafından üretilen 28 adet 6’şar vagonlu Type B trenleri kullanılacak. Aliminyum gövdeli trenlerin maksimum seyahat hızı ise 80 km’sa olacak. Trenler toplamda 1460 yolcu taşıyabilecek kapasitede tasarlandı. Hatta yapılan ölçümlere göre 35 km’sa sabit hızda hattın başından sonuna seyahat süresi 40 dk olacaktır.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.