Engelsiz tren yolculuğuEngelsiz tren yolculuğu :Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın engellilere yönelik ücretsiz ve indirimli tren seyahatinden yararlanan Batman’daki engelliler, tren yolculuğuna ilgiyi artırdı.
ENGELLİLERE ÜCRETSİZ SEYAHAT
Tren yolculuğunda ücretsiz uygulamadan yararlanan Batman’daki engelliler, nostalji yolculuğunu tercih ediyor. Diyarbakır-Batman-Kurtalan arasında sefer yapan banliyö treninde günde 50 ila 100 kişi yolculuk yapıyor. Yolculuk yapanların çoğu ise engelliler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Başbakanlıktan aldıkları kartlarla ücretsiz yolculuk yaptıklarını ifade eden bazı engelliler; “Bu uygulama ile nostalji seyahat yapıyoruz hem de ücretsiz yararlanıyoruz. Tren yolculuğunu hiçbir şeye değişmiyoruz” dediler.
BİLETLER SUDAN UCUZ
Engellilerin ücretsiz yararlandığı tren yolculuğunda Batman-Diyarbakır arasında sefer yapan yolculardan 4,25 TL, 26 yaş altı yolculardan 3,5 TL, 60 yaş üstü yolculardan da 3,5 TL bilet ücretinin alındığını belirten DDY Gar yetkilileri; “Batman-Diyarbakır-Kurtalan arasında sefer yapanlar çaydan daha ucuz ücretle sefer yapabiliyor. Diyarbakır’a her gün 05.00 ile 15.00’te banliyö treni sefer yapıyor. Güney Expresi ise Salı, Perşembe günü hariç her gün İstanbul-Haydarpaşa’ya sefer gerçekleştiriyor” diye konuştular.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.