Hollanda’da Şehirlerarası Taşımacılıkta Kullanılan Trenler YenileniyorHollanda’da Şehirlerarası Taşımacılıkta Kullanılan Trenler Yenileniyor: Hollanda Ulusal Yolcu Operatörü NS’den yapılan açıklamada ülkede uzun mesafeler arası taşımacılık için kullanılan trenlerin yenilenmesi için yapılan ihaleni dört adet firmaya indirgendiği belirtildi. 19 Ocakta yapılan duyuruda NS, belirlediği dört firmanın Alstom, Bombardier, Siemens ve Stadler olduğunu açıkladı.
NS tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise sipariş edilecek trenlerin sahip olacağı özelliklerden bir kısmı paylaşıldı. Alınacak yeni trenlerin hızlı iniş-biniş sağlaması amacıyla geniş kapılı olacağı ayrı ca trenlerde USB soketleri, wi-fi ve yolcu bilgilendirme ekranları bulunacağı belirtildi. Ayrıca trenlerin yaklaşık 200 km/sa hız ile seyahat edebileceği de verilen ön bilgilere eklendi.
Alınacak yeni trenler için yapılacak ihalenin önümüzdeki yaz yapılıp imzalanması bekleniyor. Trenlerin hizmete girmesinin ise 2021 yılı içerisinde olacağı belirtildi.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.