İzbanda Sinyalizasyon Arızası İzmirlileri Kızdırdıİzbanda Sinyalizasyon Arızası İzmirlileri Kızdırdı :İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemi İZBAN çıldırttı.
İzmir’de okul ve iş yerlerine gitmek için sabahın erken saatlerinde İzmir Banliyö istasyonlarında (İZBAN) bekleyen İzmirliler, Cumaovası’nda yaşanan sinyalizasyon arızası nedeni mağdur oldu. Cumaovası’ndan Aliağa yönüne gitmek için yaklaşık 30 dakika istasyonlarda bekleyen vatandaşlar, twitter hesaplarından da İZBAN’ı eleştiri yağmuruna tuttu.
Türkiye’nin en büyük kent içi toplu taşıma sistemi İZBAN, dün en yoğun olarak kullanıldığı sabah saatlerinde yine arıza yaptı. Cumaovası’ndaki sinyalizasyon arızası nedeni ile İZBAN seferlerinde gecikmeler yaşandı. İstasyonlarda uzun süre İZBAN’ı bekleyen, iş ve okullarına geç kalan İzmirliler, yaşadıkları duruma isyan etti. Yaklaşık 30 dakika sonra Şirinyer İstasyonu’na gelen İZBAN’a yoğunluktan dolayı bazı vatandaşlar binmekte zorluk çekerken, binenlerin yolculuğu da çileye dönüştü. İZBAN vagonlarında balık istifi yolculuk yapan vatandaşlar sosyal medya hesaplarında da tepkilerini gösterdi. Twitter üzerinden İZBAN’ı eleştiri yağmuruna tutan İzmirlilerin, sosyal medyada yer alan eleştirileri ise şu şekilde;
Gamze G. : “Gelmeyen Eshot, gelmeyen İZBAN, gelmeyen güzel günler….”
Herşey İzmir için: “Kocaoğlu İzmir’in Başkan’ı olarak hiç sabah İZBAN’a veya Metro’yu kullanmış mıdır?”
Sedat Ş. : “İnsanlar dünyanın bir ucundan diğer ucuna gidiyor sen Cumaovası’ndan Aliağa’ya gidemiyorsun #izban @uzunyolunkisasi Her gün yeni problem”
Mini mini: “Günaydın bugün İZBAN gelmicek heralde”
Cem Batmaz: “İşkence.”
At Kafası: “Tam 40 dakikadır. Şirinyer İzban’dayım. İşe geç kaldım. Kısa tren yollamayın”
HDoksal: “Ya siz nasıl yönetiliyorsunuz? Her gün mü arıza olur? Yeter artık”
Selimmo: “Yardımcı olmak mı? Düzgün çalışsın İzban yeter.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.