Körfez Geçiş Köprüsü Bölge Ekonomisini HareketlendirdiKörfez Geçiş Köprüsü Bölge Ekonomisini Hareketlendirdi :Körfez Geçiş Köprüsü güzergahındaki vilayet, ilçe, şehir ve köylerin ekonomisi canlandı.
2018 yılında hizmete açılması planlanan Körfez Geçiş Köprüsü güzergahında yer alan vilayet, ilçe, şehir ve köylerde proje tamamlanmadan ekonomik hareketlilik kendini göstermeye başladı.
Yalova Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Yalova’nın Geleceği Kentsel Gelişim Senaryoları ve Yol Haritası Çalıştayı”nda 3.Köprü projesinin yansımaları konuşuldu.
“KÖPRÜ’NÜN YANSIMALARI FIRSATA ÇEVRİLMELİ”
Yalova Belediye Meclisi salonunda yapılan çalıştayın açılış konuşmasını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yaptı. 17 Ağustos 1999 depremi ve Körfez Geçiş Köprüsü projesinin Yalova’nın 2 mühim kırılma noktası olduğuna dikkat çeken Vefa, “Köprünün yansımaları fırsata çevrilmeli” dedi.
Körfez Geçiş Köprüsü’nin Yalova’nın endüstri ve ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Vefa, “Proje güzergahında yeni ekonomik faaliyetler ve istihdamlar ortaya çıkacaktır”dedi.
Körfez Geçiş Köprüsü bölge ekonomisini hareketlendirdi.
2016 YILININ SONUNDA AÇILACAK
28 Ekim 2010’da temeli atılan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin Gebze-Bursa arasındaki 83 kilometrelik kesiminin 2016 yılının sonunda açılacağını söyledi.
Projenin tamamının ise 2018 seneyi sonunda biteceğini belirten Vefa, “8 milyar dolarlık projenin güzergahında yer alan vilayet, ilçe, şehir ve köylerimizde büyük bir ekonomik hareketlilik şimdiden başladı” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.