Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde Toplu Taşımaya ZamKuzey Ren Vestfalya eyaletinde Toplu Taşımaya Zam :Yeni yılla birlikte Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde (KRV) tren, tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma vasıtaları ücretlerine zam uygulaması başladı.
Yeni yılla birlikte Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde (KRV) tren, tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma vasıtaları ücretlerine zam uygulaması başladı. KRV genelinde mevcut olan VRR, AVV ve VRS ulaşım bölgelerinde bu zamlarda farklı şekilde olacak.
Fiyatların en fazla artış göstereceği yerler Ren ve Ruhr Bölgesi, Niederrhein ve Aachen Bölgesi oldu. Münsterland ve Doğu ve Güney Vestfalya bölgelerinde ise 1 Ağustos’ta yapılan zamlardan dolayı tekrar zam yapılmayacak. VRR bölgesinde ulaşım için biletlerde ortalama yüzde 2,9 oranında artış yapıldı.
Tek kişilik yetişkin biletlerinin zamsız eskiden olduğu gibi 2,60 Euro olarak kalacağı öğrenildi. Çocuk biletlerinde de zam öngörülmüyor. VRS bölgesindeki yolcular ise biletlerine ortalama yüzde 2,8 oranında daha fazla ödeyecekler. Yetişkinler 2,70 Euro ödeyecek, çocuk biletlerine zam yapılmadı. Aachen bölgesinde ise ortalama 2,54 oranında zamlı uygulama hayata geçti. Zam görmeyen biletler ise tek kişilik, dörtlü biletler ve bisiklet taşımaları oldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.