Posted on Leave a comment

Prof. Dr. Ilıcalı'dan Erzuruma Raylı Sistem Müjdesi

Prof. Dr. Ilıcalı’dan Erzuruma Raylı Sistem Müjdesi :Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nce yapılması planlanan raylı sistem için 6 ay içerisinde ihale aşamasına gelineceğini belirtti.
Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Ilıcalı, bugün parti il binasında düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçimlerinin ardından 17 Kasım’da yemin ederek başladıkları TBMM’nde geçirdikleri 1.5 aylık dönemi ve yaptıkları çalışmaları anlattı.
Erzurum’un 5 AK Partili milletvekili ile haftalık olarak Ankara’da bir araya geldiklerini söyleyen Prof. Dr. Ilıcalı, birlik ve beraberlik içerisinde Erzurum’a hizmet için ortak çaba içerisinde olduklarını kaydetti.
Erzurum’da yapılması planlanan raylı sistem için sürdürdükleri çalışmaların önemli ölçüde tamamlandığını kaydeden Prof. Dr. Ilıcalı, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in talebi doğrultusunda seçimler öncesinde Erzurum’da raylı sistem için oluşturduğumuz ekiple fizibilite çalışmalarına başlamıştık. 7 kilometrelik dolaşıma sahip olacak raylı sistem projesinde önümüzdeki 6 ay içerisinde ihale sürecine başlanacak duruma geleceğimizi düşünüyorum. 2016 yılı içerisinde raylı sistem için çalışmalara başlanacak. TBMM ulaştırma Komisyonu sözcüsü olarak projenin Ankara ayağında da gerekli takibi sürdüreceğim” dedi.
Erzurum’da halkın en önemli talebinin istihdam imkanları oluşturulması olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ilıcalı, çağrı merkezlerinin uluslararası düzeye taşınması ve istihdam oluşturacak projelerin hayatiyete geçirilmesi noktasında çaba göstereceklerini söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.