Siemens, PKP Cargo İçin Ürettiği Vectron Lokomotifleri Teslim Ediyor

Siemens, PKP Cargo İçin Ürettiği Vectron Lokomotifleri Teslim Ediyor: Siemens, ürettiği 3 adet Vectron Lokomotifin teslimatını başarıyla gerçekleştirdi. PKP Cargo için üretilecek toplamda 15 adet olan Vectron Lokomotiflerinin 3 tanesi üretilmesinin ardından çeşitli statik ve dinamik testlerin yapılmasını mütakiben teslimi gerçekleştirildi. Böylece, PKP Cargo uluslararası siparişleri karşılamak adına daha önce kararını aldığı tren filosunu genişletme işlemine de başlamış oldu.
Almanya’nın Münih şehrinde yapılan testlerin ardından hazır olan 501,502 ve 503. Üniteler Polonya’ya gönderildi. Gönderilen Vectron Lokomotiflerin Ocak ayının sonuna doğru Polonya’ya ulaşması bekleniyor. Vagonların ulaşmasının ardından son testlerinin yapılıp sonrasında da hizmete girmesi bekleniyor.
Gönderilen ilk 3 lokomotifin ardından diğer 3 lokomotifinde önümüzdeki Şubat ayında gönderilmesi planlandı. Sipariş edilen lokomotiflerden sonuncusunun ise 2017 yılının ilk 6 ayı içerisinde teslim edileceği bildirildi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar