Tren biletlerinin zamlanması dargelirlileri düşündürüyor

Tren biletlerinin zamlanması dargelirlileri düşündürüyor :Batman-Diyarbakır seferleri ile Güney Kurtalan Eskpres biletlerinin, artması dargelirlileri kara kara düşündürüyor. Batman Gar’ında ayda 6 bin kişi yolculuk yapıyor.
FİYATLAR GÖZDEN GEÇİRİLSİN
Yeni yılın ilk ayında tren biletlerinin zamlanması dargelirlileri zor durumda bıraktı. Daha önce ucuz fiyatla yolculuk imkanı buldukları tren yolculuğunda bilet artışına anlam veremediklerini belirten dargelirliler; “Otobüs ve minibüse göre çok daha uygun olan tren bilet fiyatlarının artması bizi sarsacak. Yine de ulaşımda tercih edeceğimiz tek araç trendir. Fiyatların tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz” dediler.
AYDA 6 BİN YOLCU
DDY Batman Gar Müdür Yardımcısı Hidayet Göktaş, Batman-Ankara arasında sefer yapan Güney-Ekspres’inde bilet fiyatlarına gelen artışa dikkat çekti. Batman-Diyarbakır arasında daha önce sefer yapan Güney Kurtalan Ekspres treninin 3.50 kuruş olan bilet fiyatının 10 TL’ye çıktığına işaret eden Göktaş; “Batman-Diyarbakır-Kurtalan arasında sefer yapan ara tren bilet ücreti ise 4.50 kuruş oldu. Son yıllarda tren yolculuğuna ilgi arttı. Batman Gar’ında ayda 6 bin kişi yolculuk yapıyor” dedi.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar