TÜVASAŞ için gözler 14 Ocak’taTÜVASAŞ için gözler 14 Ocak’ta.Türkiye vagon Sanayine alınacak olan lise mezunu 27 daimi işçi için başvurular sürerken merak edilen Sakarya dışında yapılacak başvuruların sayısı. Bu da başvurularda son tarih olan 13 Ocaktan sonra bir gün sonra ortaya çıkacak
Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Genel Müdürlüğü sürekli işçi pozisyonunda toplam 27 kişi alınması için Aralık ayında duyuru yapmıştı. Ortaöğretim yani lise düzeyinde ve 5 ayrı bölüm için yapılacak işçi alımı KPSS sonuçlarına göre gerçekleşecek. KPSS puanı ise en az 60 olması ve Sakaryada oturmaları şartı olan başvurular ,Sakarya İŞKUR ya da İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılıyor. Son başvuru tarihi ise; 13 Ocak 2016 olarak açıklandı.
Bir haftalık süre
TÜVASAŞ’a alınacak 27 işçi için Sakaryada oturma şartı aranıyor. Yani başvuru tarihinden sonra Sakaryaya nakil alıp gelenlerin müracaatları dikkate alınmayacak. Ancak Devlet Planlamanın işçi alımıyla ilgili olarak daha önce duyuru başvuru tarihinden bir hafta önce yapması nedeniyle bu bir haftalık süre içerisinde ikametgah adreslerini Sakaryaya aldıranlar başvuruda bulunabilecekler.
Başvuruların 3 katı ve terör mağdurları
KPSS puanı esas olarak yapılacak başvurularda İŞKUR adayların başvuruları incelenecek ve bu başvurularda her branşa göre üç katı adayın isminin yer aldığı listesi sözlü sınava için TÜVASAŞ’a gönderecek. Toplamda 27 daimi işçi kadrosu için İŞKİRun toplam 81 adayın yer aldığı listeyi sözlü sınav için TÜVASAŞ’a gönderecek. İŞKUR terör mağdurları ve özelleştirme mağdurlarıyla birlikte yaklaşık 100 kişilik bir liste göndereceği belirtildi
Listeler 14 Ocak?ta
Şimdi merak edilen Sakaryada oturma şartı aranan başvurularda,TÜVASAŞ’a kadrolu olarak girmek için ilimiz dışından yapılan başvuruların ne kadar olduğu..
Devlet Planlamanın TÜVASAŞ’a işçi alımı yapılacağını başvuru başlamadan bir hafta önce açıkladığı için Sakarya dışından çok sayıda kişinin ikametgah adreslerini sınava girebilmek için Sakaryaya aldırdıkları biliniyor.
Başvurular internet üzerinden yapıldığı için bu durumdaki kişilerin sayısı da başvuruların sona erdiği 13 Ocak tarihinden bir gün sonra listeler TÜVASAŞ’a gönderildiğinde ortaya çıkacak..

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.