TÜVASAŞ'ın işçi alımlarında yine aynı iddiaTÜVASAŞ’ın işçi alımlarında yine aynı iddia :TÜVASAŞ’ta işçi alımı ilanının yayınlanmasından sonra adeta başvuru akını yaşandı. İŞKUR üzerinden yapılan başvurularda her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘adres nakili’ iddiası gündeme geldi.
Türkiye Vagon Sanayi A.Ş Genel Müdürlüğü(TÜVASAŞ), kısa bir süre önce fabrikaya 27 daimi işçi alınacağını ve başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağını açıklamıştı.
O tarihden bu yana İŞKUR’da adeta başvuru akını yaşandı. Başvurularla ilgili her yıl gündeme gelen ‘adres nakili’ iddiası bu yıl da gündeme geldi. Başvuruda bulunan bazı kişilerin fabrikanın aradığı ‘Sakarya’da yaşamak’ şartını taşıyabilmek için ikamet adreslerini Sakarya’ya nakil ettirdiği öne sürüldü.
Başvuruda bulunan Sakaryalılar ise bu iddiaya ‘Sakaryalı gençlere büyük haksızlık. TÜVASAŞ bu konuya el atsın’ diyerek tepki gösterdi.
Konuyla ilgili şikayet yazısı gönderen bir vatandaş, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:
“Tüvasaş fabrikasına önümüzdeki günlerde personel alımı olacak. Az önce İŞKUR’a arkadaşlarla bilgi almaya gittik. Orada yaklaşık 10 kişinin konuşmasına şahit olduk ve bunlar şehir dışıdan gelerek adres değişikliği yaparak Sakarya’daki genç arkadaşlarımızın önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Daha 1 sene öncesinde TÜVASAŞ’ın işçi alımında 45 kişi adres değişikliğiyle başvuruda bulunmuş, başvuruları kabul olmuştu.
Adres değişikliğine göz yumuluyor. Benim ve arkadaşlarımın bugün gördüğü 10 kişiydi. Düşünün ki başvurular bitene kadar kaç kişi böyle haksız yolla başvuracak?
TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü’nün ise konuyla ilgili bir adım atıp atmayacağı ise şimdilik merak konusu…

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.