Vekillerden Trakya'ya Yüksek Hızlı Tren MüjdesiVekillerden Trakya’ya Yüksek Hızlı Tren Müjdesi :Afyonkarahisar’da yapılan AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Tekirdağ Milletvekilleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM ile Trakya Bölgesinin Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik ile ilgili yatırım projeleri ile Bölgemizde yürütülen hizmetlerle ilgili yaşanan olumsuzluklar ve aksaklıkların giderilmesi yönünde bir görüşme gerçekleştirildi.
Görüşmede Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa YEL, Ayşe DOĞAN ve Metin AKGÜN, Kırklareli Milletvekili Selahattin MİNSOLMAZ ve Edirne Milletvekili Rafet SEZEN hazır bulundu.
Bakanla yapılan görüşme sonunda bir açıklama yapan Vekiller bir müjdeli haber daha verdiler. Yüksek Hızlı Tren Projesinin ihalesinin 2016 yılında yapılacağını ve en kısa sürede de inşaatına başlanacağını dile getirdiler.
Milletvekilleri; “Ulaştırma Habercilik ve Denizcilik Bakanımız sayın Binali YILDIRIM’la yaptığımız görüşme çok olumlu geçmiştir. Bakan Trakya Bölgemize özel önem verdiklerini ve Yüksek Hızlı Treni Trakyalı hemşerilerimize en kısa sürede kavuşturacaklarını ve bu yıl Projesinin İhale edileceğini bize iletti. Tüm Trakyalı hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” açıklamalarına yer verdiler.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.