1. Uluslararası Kar Festivali’nde Renkli Görüntüler

1. Uluslararası Kar Festivali’nde Renkli Görüntüler : Muş Kent Konseyi tarafından organize edilen, Valilik ve Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen festival, Güzeltepe Kayak Merkezi’nde yapıldı.

Katılımcıların kayak yaptığı festivalde, Muş Belediyesi tarafından vatandaşlara ekmek arası köfte ve ayran ikram edildi.

Festival ile ilgili AA Muhabirine açıklamada bulunan Vali Yardımcısı Ercan Öner, yoğun kar yağışına rağmen festivale ilginin çok yüksek olduğunu belirterek, gelecek yıllarda festivali daha kapsamlı bir şekilde düzenleyeceklerini söyledi.

İlde festivalin bu yıl ilkini hayata geçirdiklerini anımsatan Öner, “Festival, Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile yapıldı. Yoğun kar yağışı olmasına rağmen büyük bir ilgi var. Çünkü Muş’ta bu tür kar festivalleri özleniyordu. Bundan sonraki senelerde daha coşkulu, daha kalabalık bir şekilde yapmayı planlıyoruz. Kayak merkezinde yaşanın bazı eksiklikleri tamamlayıp, burayı uluslararası sporların yapılacağı bir alan haline dönüştürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık bir aydır kentte etkili olan kar yağışının sıkıntısı ve cefasını büyük ölçüde çektiklerini, ancak bugün festival gerçekleştirdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Feyat Asya ise festivali halkın yoğun katılımı ile düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Asya, “Festivalimizi uluslararası anlamda alkışlanacak bir hale getirmeyi planlıyoruz. Her külfetin mutlaka bir nimeti var. Bütün temennim Muş’un bundan sonra da böyle güzel, huzur ve barışın sürekli egemen kılındığı bir il olması” dedi.

Festival, halk oyunları, kayak ve kazak yarışmaları, güreş gösterisi, voleybol müsabakası, halat çekme yarışları gibi etkinliklerle sona erdi.

 

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 12
Sal 12
Çar 13

İhale İlanı : Bina İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 13 @ 09:30 - 10:30
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.