3. köprü bağlantı yolları ihaleleri yine ertelendi  1. köprü bağlantı yolları ihaleleri yine ertelendi :Tartışmalara ve tepkilere rağmen yapımına başlanan ve Kuzey Ormanları’na büyük zarar veren 3. köprü projesinin bağlantı yollarının ihaleleri beşinci defa ertelendi.
    İstanbul Boğazı’nda yapımı süren üçüncü köprünün bağlantı yollarından Kurtköy-Akyazı ve Kınalı-Odayeri kesimleri için mart ayında yapılması planlanan ihaleler beşinci kez ertelendi.
    Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul’daki 3. köprü bağlantı yolları ihalelerinin ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı.
    Bakanlık açıklaması şöyle:
    “Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dâhil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) ve Kınalı-Odayeri (Bağlantı Yolları Dahil) Kesimleriyle ilgili olarak yapılacak ihaleler, isteklilerden gelen talepler, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ve Karayolları Genel Müdürlüğümüzce yapılan müşterek değerlendirme sonucu, ihaleye talebin artırılması, rekabetin oluşturulması, daha iyi tekliflerin alınması ve ihale sonrasında uygulamanın sağlıklı olması amacı ile ihale ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.