Boş metrobüse binmek isteyen ekstra ücret ödeyecekBoş metrobüse binmek isteyen ekstra ücret ödeyecek : İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), metrobüs yoğunluğunu azaltma gerekçesiyle tartışmalı bir düzenlemeye gidiyor.
Yer bulabilmek için Beylikdüzü TÜYAP’taki ilk Metrobüs durağına gidenler için önlem alan İETT, durağa gelen vatandaşları biniş gişelerinden önce metrobüsten indirecek. Böylece boş metrobüse binmek için TÜYAP durağına gelenler bir kez daha ücret ödemek zorunda kalacak.
Beylikdüzü’nden Söğütlüçeşme’ye yolculuk eden vatandaşlar, yaşanan yoğunluktan dolayı, ara duraklardan metrobüse binerek, ters yönde bulunan TÜYAP’taki son durağa gidip, buradan hareket eden boş araçlara binip oturarak yolculuk edebiliyordu. Ancak İETT bu konuda yeni bir düzenleme yaptı. TÜYAP durağına diğer duraklardan gelen yolculardan dolayı yaşanan yoğunluğu önlemek amacıyla, peronda değişiklik yapıldı.
BOŞ METROBÜSE BEDAVA BİNİLMEYECEK
İETT tarafından duraklara asılan bilgi notunda, “Beylikdüzü son durakta yapımı devam eden indirme peronu 16 Şubat günü açılacaktır. Peron açıldığında yolcu indirme, bindirme ayrı yerden yapılacaktır. Bu nedenle ara istasyonlardan Beylikdüzü son durağa gelen yolcularımız, tekrar istasyona girişte ikinci bir geçiş ücreti ödemek durumunda kalacaklardır.” denildi.
Vatandaşlar bugünden itibaren hayata geçirilen uygulamaya tepkili. Üniversite öğrencisi A.C., “Özellikle sabah ve akşam saatlerinde inanılmaz yoğunluk oluyor. Hastası var özürlüsü var. Kadın, çoluk çocuk bu keşmekeşin içine nasıl girsin?” diye konuştu.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.