Hollanda’nın Den Haag Şehri Merkez İstasyonu AçıldıHollanda’nın Den Haag Şehri Merkez İstasyonu Açıldı: Hollanda’nın Den Haag şehri merkez istasyonu tekrar inşa edilmesinin ardından açıldı. Açılışa Den Haag Belediye Başkanı Jazias van Aartsen’de katıldı.
Den Haag şehri merkez istasyonu 1970 yılında yapılmış ve bugünlere gelindiğinde artık ihtiyaçları karşılayamayacak seviyeye geldiği için tekrar inşasına karar verilmişti. Yapılan yeni istasyonla birlikte merkez istasyondan tren, tramvay ve otobüs seferleri birlikte yapılabilecek.
Yapılan yeni istasyon 120 m uzunluğa, 96 m genişliğe ve 22 m yüksekliğe sahip olarak inşa edildi. 8 adet ana kolon tarafından desteklenen merkez istasyonun çatısı ise camdan yapıldı.
Yeniden inşa edilen Den Haag merkez istasyonu iki ana aşamada inşa edildi. İlk aşama 2006 yılında tramvay bölümünün yapımına başlandı. İkinci aşama ise 2011 yılında başlanan ana bölüm oldu. Merkez istasyonun hizmete girmesinin ardından günlük kullanımın da 190000 kişiden 270000 kişiye kadar çıkması bekleniyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.