İZBANda Transfer Karmaşasına İmzalı TepkiİZBANda Transfer Karmaşasına İmzalı Tepki : İzmir’de Aliağa-Torbalı hattında sefer yapan İZBAN’ın Menemen ve Cumaovası istasyonlarını transfer merkezi yapmasına tepki gösteren vatandaşlar, dünyanın en büyük imza kampanyası platformu olarak kabul edilen change.org’da bir imza kampanyası başlattı.
6 Şubat günü Torbalı hattının devreye alınması sonrasında İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN)’nde değişikliğe gidilerek Menemen ve Cumaovası transfer merkezi haline getirilmişti. Transfer merkezilerindeki uzun bekleme süreleri ve yolcu yoğunluğu sebebiyle vatandaşlar ‘İZBAN’ın aktarma işkencesine dur diyelim’ sloganı ile bir imza kampanyası başlattı.
Change.org isimli imza kampanyası platformunda başlatılan kampanyada İzmir’in ulaşımında önemli bir yere sahibi olan İZBAN’ın eskiden olduğu gibi kesintisiz yapılması istendi.
Her gün İZBAN’ı işe ve okula gitmek amacıyla kullanan insanların transfer merkezlerinde hava şartları sebebiyle zorluk yaşadığına ve vakit kaybettiğine dikkat çekilen kampanyada Aliağa, Foça ve Torbalı gibi uzak ilçelerde İZBAN’ı kullanan vatandaşların 90 dakikalık aktarma haklarını da kullanamadığına dikkat çekildi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBAN’ın muhatap olarak gösterildiği kampanya 24 saat içinde 561 imzaya ulaştı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.