İzmit Körfez Geçiş Köprüsü için geri sayım başladı

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü için geri sayım başladı :İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde köprüye konulacak 25 metre uzunluğunda, 35 metre 93 santim genişliğindeki tabliyeler montaj için hazırlanıyor. 113 tabliyeden oluşan köprünün Mayıs ayı sonunda trafiğe açılması planlanıyor.
İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde karadaki ayakların üzerindeki tabliyelerin montajı tamamlanırken; asma köprüye konulacak 25 metre uzunluğunda, 35 metre 93 santim genişliğindeki tabliyeler montaj için hazırlanıyor. 113 tabliyeden oluşan köprünün Mayıs ayı sonunda trafiğe açılması planlanıyor.
İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımı 9 saatten 3,5 saate indirecek 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor. İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nün karadaki ayaklarının üzerindeki tabliyelerin montajı tamamlandı. Denizde bulunan iki kuleye de birer tabliyenin montajı gerçekleşirken, asma köprüye montajı yapılacak tabliyeler gemiye yüklendi. Yüzer vinçle gemiden alınacak yaklaşık 25 metre uzunluğunda 35 metre 93 santim genişliğindeki tabliyeler ise köprüye monte edilecek.
Karayolları yetkilileri, 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprünün bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip asma köprüleri arasında 4’üncü olduğunu belirterek, 113 tabliyeden oluşan köprünün tabliye montajının Mart ayı sonunda tamamlanmasının hedeflendiği, asma köprüde izolasyon ve asfalt gibi üst yapı imalatlarının ve diğer imalatlarının yapılması ile birlikte köprünün Mayıs ayı sonunda trafiğe açılmasının planlandığını bildirdiler.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.