Karaman-Konya YHT hattı ne zaman açılacak

Karaman-Konya YHT hattı ne zaman açılacak :Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Karaman-Konya YHT hattındaki çalışmalara ilişkin bilgi verdi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Karaman-Konya YHT hattındaki çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Bakan Yıldırım, hattın bu yıl sonunda bitirileceğini açıkladı.
5 bin 120 metrelik, Türkiye’nin en uzun hızlı tren tüneli olan Yozgat Akdağmadeni Tüneli’nde soruları yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-Sivas hızlı tren hattını 2018’in sonunda tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.
Binali Yıldırım, Ankara-Sivas hattındaki çalışmalara ilişkin, ’Alt yapı ve üst yapı çalışmalarında yüzde 50’yi bulmuş durumdayız’ dedi.
Ankara’dan Sivas’a 12 saatte gidildiğini hatırlatan Bakan Yıldırım, hattın tamamlanmasıyla sürenin 2 saate düşeceğini söyledi. Hatla birlikte Yozgat-Ankara arasının 55 dakika olacağını aktaran Binali Yıldırım, ’Çok büyük bir proje, burası Sivas ile Yozgat’ın birleştiği yer. Yozgat ve Sivas’ı yerin altından birleştirmiş oluyoruz’ dedi.
KARAMAN – KONYA YHT HATTI
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Karaman-Konya arasında devam eden hızlı tren hattına ilişkin de bilgi verdi. Yıldırım, ’Konya’dan Karaman’a olan hızlı tren uzaması bu yıl sonunda bitirilmiş olacak’ dedi.


 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar