KARDEMİR Demiryolları İçin Üretiyor (Foto Galeri)KARDEMİR Demiryolları İçin Üretiyor : TCDD ve TÜDEMSAŞ yönetim kadrosu Karabük Demir Çelik Fabrikasında incelemelerde bulundu. Kardemir yaptığı faaliyet ve yatırımlarla demiryollarına üretim yapan en büyük demir çelik üreticisi. 2017 yılında da demiryolu tekerlekleri üreten bir fabrikayı hizmete açmayı hedefliyor.
Kardemir ziyaretinde, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, TCDD Cer Dairesi Başkanı Mehmet Bayraktutar ve TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ve beraberindekileri Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz karşıladı.
Uğur Yıldız ziyaretçilere Kardemir ve demircilik sektöründeki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Daha sonra gerçekleştirilen fabrika gezisinde ziyaretçiler, Karabük Demir Çelik Fabrikası bünyesindeki yüksek fırınlardan 2015 yılında devreye alınan 5 nolu yüksek fırın ve ülkemiz için stratejik öneme sahip olan ray üretim hattını inceleme fırsatı buldular.
Kardemir’den Büyük Yatırım
Kardemir nisan ayında Kangal demiri üretim fabrikasını sektöre kazandırmaya hazırlanıyor. Ayrıca 185 milyon dolar yatırım yaparak 2017 de üretime başlayacak olan demiryolu tekerlek fabrikası da şuanda inşaat halinde. Bu büyük yatırım hayata geçirildiğinde demiryolu tekerleklerinde sektörün dışa bağımlılığı büyük oranda azalacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.