Kayseride Toplu Taşımaya Zam YapıldıKayseride Toplu Taşımaya Zam Yapıldı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücret tarifesinde düzenleme yaptı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücret tarifesinde düzenleme yaptı.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplu taşıma araçlarını sürekli kullanan yolcular ve öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi amacıyla 35 gün süreli, 50 binişlik öğrenci ve tam abonman kart uygulaması kararı alındı.
Uygulamaya 1 Nisan tarihinden itibaren geçilecek. 35 gün geçerli 50 binişlik tam abonman kartın fiyatı 87 lira 50 kuruş, öğrencilerin kullandığı indirimli abonman kartın fiyatı ise 57 lira 50 kuruş oldu. Tam abonman kart kullananlar 1 lira 75 kuruştan, indirimli abonman kart kullananlarsa 1 lira 15 kuruştan toplu ulaşım araçlarını kullanmaya devam edecek.
Belediye Meclisi kararı ile öğrencilerin fiyat artışlarından daha fazla etkilenmemeleri için şehir içi toplu taşıma hizmeti veren otobüs ve işletmelerine her bir öğrenci için ilave 20 kuruş, serbest biniş kartı sahibi olan 65 yaş üzeri, şehit yakını, gazi ve engelli yolcular için de 60 kuruş ödenmesi kararı alındı.
Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezince alınan karar sonrası oluşan yeni ücret tarifesi ile ilgili şu bilgilere yer verildi:
“Tam kart: 2,10 lira, öğrenci kart: 1,30 lira, öğretmen kart: 1,75 lira, 1 binişlik manyetik kağıt bilet: 2,50 lira, tam abonman 50 geçiş: 87,50 lira (tek biniş 1,75 lira), öğrenci abonman 50 geçiş: 57,50 lira (tek biniş 1,15 lira)”
Daha önce fiyatı 1.85 TL olan 1 binişlik manyetik aktarmasız kağıt bilet ise 2.50 TL’ye yükseltildi.
Kullanılan bilet kategorisine ilave aktarma fiyatları ise her bir biniş için 30 kuruş olarak belirlendi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.