Kocaeli Ağaçlara Sarıldılar, Gözaltına AlındılarKocaeli Ağaçlara Sarıldılar, Gözaltına Alındılar :Ağaçlara sarıldılar, gözaltına alındılar İzmit’te tramvay projesi güzergahında bulunan ağaçların kesileceğini iddia eden 9 kişi ağaçlara sarılarak eylemde bulundular.
Ağaçlara sarıldılar, gözaltına alındılar İzmit’te tramvay projesi güzergahında bulunan ağaçların kesileceğini iddia eden 9 kişi ağaçlara sarılarak eylemde bulundular. Belediye yetkilileri ağaçların kesilmeyeceğini, söküleyerek başka bir yere dikileceğini belirtirken, çalışmalara engel olan 9 kişi gözaltına alındı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi çalışmaları devam ederken, güzergah üzerinde bulunan Yahya Kaptan Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi’nde bulunan ağaçların kesileceğini iddia edenler eylemde bulundular. 9 kişi, “Ağaçlarıma, yaşam alanıma dokunma”, “Tramvay için bu yoldaki ağaçlar kesilecek”, dövizleri taşıdılar.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amiri Eyüp Deveci eylemde bulunan kişilerle konuşarak, ağaçların kesilmeyeceğini, sökülerek başka bir bölgeye dikileceğini belirtti. İkna olmayan kişiler ağaçlara sarıldılar. Mahalle sakinlerinden Atilla Yüceak, “Ağaçlarımızı tramvay projesi için katletmek istiyorlar. Biz ağaçlarımıza dokunulmasını istemiyoruz. Katliama dur diyeceğiz” dedi. Ağaçlar budanmaya başlanırken, çalışmalara engel olmak isteyen 9 eylemci polis ekiplerince gözaltına alındı. Kadın polis memurlarının arasında ekip aracına götürülen bir kadın gözyaşlarını tutamadı. Karşı koyan bir eylemci ise yaka paça polis aracına götürüldü. 9 eylemcinin gözaltına alınmasının ardından belediye ekipleri ağaçları budama ve sökmek için çalışmalarına devam etti. Yaklaşık 100 ağacın sökülerek başka bir bölgeye dikileceği bildirildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.