Levent Metro İstasyonu İçerisindeki Alt Geçit Kapatıldı

Levent Metro İstasyonu İçerisindeki Alt Geçit Kapatıldı :Metrocity AVM ile Kanyon AVM arasında geçiş sağlayan alt geçit belediye tarafından kapatıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Ulaşım A.Ş. idaresinde bulunan Levent Metro İstasyonu içerisindeki Metrocity AVM ile Kanyon AVM arasında geçiş sağlayan alt geçit belediye tarafindan kapatıldı.
Onlarca dükkan sahibi mağdur, dükkanlarını işletemiyor.
Mevcut Kira Sözleşmesi ile faaliyette bulunan ticari işletmelere yazılı bildirimde dahi bulunmaksızı kapatılan alt geçitte esnafin dukkanlarını işletmesi engellenmektedir.
2011 yılında Kira Sözleşmesi ile ile kiralanan dükkanlarına kiracılar alınmamaktadır.
Belediye, kiracılara AVM olarak pazarlanan yeri 5 yıl suresince AVM haline getirememiş ve bahsi gecen yerin açılışını yapamamıştır. Şimdi ise bu durumun acısını adeta kiracilardan/küçük esnaftan çıkartmaktadır.
Tüm birikimleri ile dükkan acan ancak sözleşmelerinde yazılı AVM konsepti hiçbir zaman yerine getirilememiş esnafin büyük çoğunluğu içerisinde kepenk indirmiş, maddi manevi çok büyük zarara uğramıştır.
Yatırım yaptığı dükkanını kendi imkanlariyla açık tutmaya çalışan iki elin parmağından az sayıdaki esnaf ise 29 Şubat 2016 sabah saatlerinde dükkanlarını açmaya gitmişler ancak pasaj kapılarının kapalı olduğunu görmüşlerdir.
Buradaki hiçbir esnaf büyük kurumsal işletme sahibi değildir. Kendi imkanlarıyla varolan küçük işletmelerdir.
Mağdur durumdaki dükkan sahipleri pasaj girişinde beklemektedirler. Belediyenin hukuka ve insanlığa uymayan davranışının son bulması ve dükkanlarını işletmeyi beklemektedirler!
Belediye pasaj giriş ve çıkışına ‘tadilat sebebiyle kapalıyız’ yazısı asmıştır. Tadilatın ne tadilati olduğu, ne kadar süreceği, hicbir husus kiracılara bildirilmemiştir. 2-3 kiracıya bundan 15 gün önce yazı gönderilerek tadilat sebebiyle pasajın kapatılacağı, dükkanları boşaltmaları gerektiği bildirilmiş. Ancak tadilatın ne için olacağı ne kadar süreceği ve tadilat bitiminde dükkanlarına dönüp dönemeyecekleri bildirilmemiştir. Kiracıların büyük çoğunluğuna ise yazı dahil gelmemiştir.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar