Manisanın Ulaşım Sorununu Çözecek ÇalışmaManisanın Ulaşım Sorununu Çözecek Çalışma :Manisa’nın ulaşım sorununu çözmek için projeler üreten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, şehir merkezi-OSB-CBÜ Kampüs hattında hizmet vermesi ön görülen troleybüs sistemi konusunda ilgili firma yetkilileriyle bir araya geldi.
Kent içi toplu ulaşımla ilgili attığı Radikal adımlarla adından sıkça söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde hayata geçmesi planlanan troleybüs sistemi konusunda önemli mesafe kat etti. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa il genelinin ulaşım ana planlarını çıkaran firma yetkilileriyle bir araya gelerek, troleybüs sisteminin ön görülen güzergahlarıyla ilgili firma yetkililerinden brifing aldı. Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’ndaki toplantıya Başkan Ergün’ün yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu ve firma yetkilileri katıldı.
TOPLU ULAŞIMI KAYIT ALTINDA OLAN 2-3 İLDEN BİRİ
Firma olarak Türkiye’de 22 büyükşehir belediyesini gezdiklerini ve toplu taşıma sistemi kayıt altına alınan büyükşehirleri incelediklerini ifade eden Mescioğlu firma yetkilileri, Manisa’nın bu işlemi yapan 2-3 ilden bir tanesi olduğunu belirttiler. Attıkları her adımın planlı olduğunu ve halkın yararına olması için çalıştıklarını vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, büyükşehir olan Manisa’nın ulaşımının da modern bir hale gelmesinin çabasında olduklarını ifade etti. İl genelinde yapılan ulaşım ana planlarının sunumunun yapıldığı toplantıda, hayata geçirilmesi planlanan troleybüs sisteminin güzergah noktaları hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.