Milletvekili Yaşar, Vagon Onarım Fabrikası İçin Neler SöylediMilletvekili Yaşar, Vagon Onarım Fabrikası İçin Neler Söyledi :Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Vagon Onarım Fabrikası için, “Sürekli kamuya zarar veren bir yapı” dedi.
Vuslat TV’de yayınlanan “Medya Analiz” programına katılan Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, gündemi değerlendirdi. 26 yıldır Malatya’da atıl vaziyette bekleyen vagon onarım fabrikası hakkında konuşan Yaşar, “Oranın negatif bir karı var, o da yıkım masrafı. İnşaat kalitesiyle, kullanılabilirliğiyle kimseye faydası olmayacak bir yapı bence. Analitik düşünmek lazım, vagon var mı? Yok.
Fabrika var mı? Yok. Dolayısıyla vagon onarım fabrikası yok. Gayet basit bir denklem, ilkokul öğrencisine bile sorsan bunu bilir. Yıllardır buradan gündem üretmenin kimseye ve Malatya’ya bir faydası olmaz.” dedi.
Vagon onarım fabrikasının bakımı, korunması ve bekçiliği ile kendi maliyetini geçmiş olduğunu kaydeden Yaşar, “Yanılmıyorsam 40 bin metrekare kapalı alanı olan bir yer. Bugünün şartları ile öyle bir yer yapmaya kalksan maliyeti bellidir. Ben fabrika kuracak olsam, 2 bin kişiyi istihdam edecek bir fabrikanın en az maliyeti 200 milyon dolardır. Bu kadar para harcayacak bir firma kalkıp da 30 yıllık bir yapıya talip olur mu? Olmaz.
Üreten değil, sürekli Malatya’ya, kamuya zarar veren bir yapı. Benim kanaatim bu, aksini iddia eden biri varsa rakamlar ile gelsin.” şeklinde konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.