Ödemişte Demiryoluna Yeni Yaya Alt GeçidiÖdemişte Demiryoluna Yeni Yaya Alt Geçidi :Ödemiş’te eski istasyon olarak da bilinen Ödemiş Gar arasındaki demiryolu yaya alt geçidi için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kolları sıvadı.
Güvenlik amacıyla demir korkulukların yerleştirilmesinin ardından adeta şehir merkezini ikiye bölen demiryoluyla ilgili vatandaşların yoğun taleplerinin ardından TCCD’de harekete geçti. Şehit Özpolat Caddesi yönünden Kurtuluş Caddesi yönüne doğru yaya alt geçidi çalışması başlatıldı. Yoğun şekilde süren çalışmalar Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallesi sakinlerini sevindirdi.
Geçtiğimiz yaz, yaya alt geçidi talebiyle ilgili Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz Kar, vatandaşların sağlık ocağı ve eczane ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 3 kilometre yürüdüklerini ve engellilerin de engelli araçları ile demiryolunu dolaşmaya çalışırken araçlarının akülerinin bittiklerini dile getirdi.
“BAKAN YILDIRIM’A KONUYU İLETMİŞTİK”
Uzun zamandır geçidin olması için uğraş verdiklerini söyleyen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz Kar, bugün mahallede yapılan alt geçit çalışması adına ilgili makamlara teşekkür etti. Muhtar Elvan Boz Kar şunları söyledi: “Sorun artık çözüme kavuşuyor, alt geçit yakında tamamlanacak. Bu isteğimizi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a geçtiğimiz dönem Ödemiş’e geldiğinde dosya halinde sunmuştuk. Tren yolunun merkez mahalleye sıkıntı verdiğini, tren yolunun eski istasyondan bu yana kaldırılmasını ya da bir alt geçit ile vatandaşlarımızın mağduriyetinin çözümünü istemiştik. Tren yolu Berlin duvarı gibiydi. Şimdi yapılan bu çalışma ile sorun ortadan kalkacak. Bu çalışmanın gerçekleşmesini sağlayan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’e, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’a e ekiplere çok teşekkür ediyorum. Edindiğimiz bilgilere göre yapım çalışması kısa bir süre sonra bitecek ve vatandaşımız alt geçidini kullanacak.”

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.