TCDD-DB Üst Düzey Çalışma Grubunun Toplantısı Berlin’de gerçekleştirildiTCDD-DB Üst Düzey Çalışma Grubunun Toplantısı Berlin’de gerçekleştirildi :2012 yılından beri Almanya ve Türkiye arasında demiryolu alanında mevcut işbirliğini geliştirmek ve yeni işbirliği alanlarını hayata geçirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren “TCDD-DB Üst Düzey Çalışma Grubunun” VII. Toplantısı Berlin’de gerçekleştirildi.
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Adem Kayış başkanlığındaki Türk heyetinde Yük Dairesi Başkanı İbrahim Çelik ve Dış İlişkiler Dairesi Mütercimi Deniz Aslan yer aldı. Toplantıda, her iki idarenin yeniden yapılanma süreçlerinde geldiği son durum, Türkiye – Almanya ve Almanya-Türkiye-İran hattında yeni yük trenlerinin sefere konulması ve çeşitli eğitim konuları görüşüldü.
TCDD-DB yetkilileri, işbirliği alanlarında somut sonuçlara daha çabuk bir şekilde ulaşılabilmesi için uzmanlardan oluşan Alt Çalışma Gruplarının kurulması ve yeni kurulan TCDD-DB Yük Çalışma Alt Grubunun çalışmalarına ivedilikle başlanması hususunda mutabık kalındı.
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Adem Kayış ve DB International Dış İlişkiler Başkanı Dr. Jens Gräfer, 2016 yılında iki idare arasındaki yakın işbirliğinin geliştirilmesinden memnuniyet duyacaklarını belirterek, TCDD-DB Üst Düzey Çalışma Grubu’nun VIII. Toplantısının 2016 yılı ikinci çeyreğinde Türkiye’de düzenlenmesi hususunda anlaştılar.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.