Sinan – Batman Demiryolu Deplase Projesi ihalesi için açılan dava sonuçlandı

TCDD Sinan – Batman Demiryolu Deplase Projesi Comsa Altyapı – Yenaş İnşaat ortak girişimi açmış olduğu davayı kazandı
T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlügü tarafından gerçekleştirilecek olan llısu Barajı ve HES için yapılması gerekli görülen ve 07 Nisan 2015 günü teklifleri toplanan 2014/41251 KİK numaralı Sinan – Batman Arasındaki Mevcut Hattın Deplase Edilmesi Yapım İşi ihalesinde kısa listeye alınmayan Comsa Altyapı – Yertaş İnşaat ortak girişiminin itirazı KİK tarafından reddedilince mahkemeye başvurdu ve mahkemeyi kazandı.
Mahkeme, Kamu İhale Kurulu’nun 18.03.2015 tarihli ve 2015/UY.III-830 sayılı kararının iptaline ve anılan mahkeme kararında belirtilen gerekçeler dogrultusunda, 4734 sayılı Kanun’un 54’üncü maddesinin onbirinci fıkrasının (b) bendi gereğince düzeltici işlem belirlenmesine karar verdi. Bu aşamada düzeltici işlem çalışmaları yapılacak.Düzeltici işlem sonucunda ortak girişime yeterlilik verilirse ihale sonuçlanmış oldugundan iptal edilmesi gündeme gelebilir.
Bilindiği gibi yaklaşık maliyeti 75.962.374,60 TL olarak belirlenen ihaleyi kazanan Öztaş İnşaat – Fernas İnşaat ortak girişimi ile 40.947.157 TL üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.