Düzenli gemi sefer işlemleri online olacak

Düzenli gemi sefer işlemleri online olacak :“Bürokrasi ve Kırtasiyeciliğin Azaltılması“ Projesi kapsamına alınan Düzenli Seferler Bilgi Sistemi (DSBS), Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilerek uygulamaya geçiliyor.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca verilen düzenli sefer izin belgesi işlemleri Düzenli Seferler Bilgi Sistemi (DSBS) adlı bir yazılım ile online olarak yapılmaya başlanıyor.

Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı’nca “Bürokrasi ve Kırtasiyeciliğin Azaltılması“ Projesi kapsamına alınmış olan Düzenli Seferler Bilgi Sistemi (DSBS), Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilerek uygulamaya geçiliyor.

Söz konusu sistemin tanıtım ve eğitimi ile ilgili olarak Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Burulaş firmasının sponsorluğunda Bursa’da sektörün ve liman başkanlıklarının da bir araya geldiği bir toplantı düzenlendi.

28-29 Mart tarihlerinde yapılan toplantılarda, bakanlık uzmanları tarafından, düzenli sefer yapan 40 ‘a yakın firmadan temsilcilere, Düzenli Seferler Bilgi Sistemi’nin görsel olarak tanıtımı yapılmış olup görüş ve önerileri alındı.

Firma temsilcileri, tanıtım sonucunda fikirlerini beyan ederek, DSBS’nin çok verimli olacağı, hat izin belgesi düzenleme zamanının kısalacağı, fiili evrak sevkiyatının ortadan kalkacağı gibi birçok konuda olumlu değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı sonunda, UHDB Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü yetkilileri; firma öneri ve görüşlerini de dikkate alarak DSBS’ye nihai şeklinin verileceğini ve en kısa sürede kullanıma sunulacağını açıkladı.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar