KANCA Köln fuarında 50. yılını kutladı

KANCA Köln fuarında 50. yılını kutladı :KANCA El Aletleri AŞ dünyanın en büyük ve en saygın Hırdavat fuarı olan, Köln Eisenwarenmesse fuarına 20 senedir katılmakta. KANCA Türk firmaları arasında en eski katılımcıdır.
Avrupa da “çelik dövme mengene” ürün grubunda lider konumda olan Kanca Almanya’nın Hannover şehrinde bulunan ofis ve deposuyla ,müşterilerine Avrupalı rakipleri kadar yakın ve etkili bir şekilde hizmet verebilmektedir.
Kanca, bir kaç sene öncesinde , 17 orta ve doğu Avrupa ülkesinden aday firmalar arasında yapılan seçimde “Avrupa nın Gizli Şampiyonları” arasına alınmıştı. Bu seçimde Kanca nın dövme mengenede Avrupa da pazar lideri olması yanında, yüksek müşteri memnuniyeti, uygun kalite/fiyat rasyosu, müşterilerinin istekleri doğrultusunda yeni ürünleri piyasaya sürebilme hızı, tasarım kabiliyeti ve AR-GE çalışmalarına verdiği önem etkili olmuştur.
Kendi markası veya müşteri adına üretim yaptığı ürünleri düşünüldüğünde Avrupa genelinde Kanca ürünlerini satan 5.000 nin üzerinde satış noktası bulunmaktadır. KANCA , artık Avrupa da, kendi sektöründe en çok bilinen ve tanınan bir Türk markasıdır.
Türkiye nin kendi ürün grubunda en yüksek el aletleri ihracatçısı konumunda olan Kanca, 500 çalışanı ile 5 farklı kıtada, 50 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Sektöründe birçok ilke imza atmış olan ve Türkiye nin ilk el aletleri üreticisi olan Kanca bu sene Köln fuarında 50. yılını müşterileri ile birlikte kutladı.
20 değişik ülkeden 100 ü aşkın müşterinin katıldığı KANCA 50. kuruluş yılı kutlaması gecesinde Genel Müdür Sn. Alper KANCA ;
“Avrupa ülkelerinde satılan her 3 mengeneden birisi bize ait. Rakiplerimiz bile bizim ürünlerimizi kendi etiketleri ile satıyor.
Belki çok büyük bir pazar değil ama en azından bir ürün grubunda Avrupa da ki en büyük üretici ve satıcı olmak bizi gururlandırıyor. ”
şeklinde duygularını dile getirdi.
Kutlama töreninde konuşan Avrupa nın en büyük El Aletleri Dağıtım Şirketlerinden EDE nin satınalma müdürü Bay Kleine;
“20 yıl önce bir Türk sanayi ürününü 100 yıllık yerleşik Avrupalı markalara tercih etmekte ilk başta zorlandık. KANCA ürünlerini Üyelerimize biraz tedirginlikle sunduk. Ancak Kanca ürünleri bugüne kadar gerek kalite, gerekse hizmet açısından Alman veya Fransız rakiplerinden daha iyi çıktı. Bizi şaşırttı. İşbirliğimizden çok memnunuz . ” dedi
KANCA ürünlerini İtalya gibi El Aletleri sektöründe güçlü bir ülkede 20 yıldır temsil eden ,
Milano lu Com. Utensili YK Başkanı Bay Corradini işbirliklerini ;
“ Kanca müşterilerine yakınlığı, esnekliği ve çözüm sunma kabiliyeti açısından tam bir aile şirketi. Biz de bu ailenin İtalya daki parçasıyız.Eskiden “bir Türk sanayi ürünü satmak mı ? Mümkün değil” diye düşünenler, şimdi özellikle KANCA mengenelerini talep ediyorlar.” şeklinde yorumladı
Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler, fuar boyunca Kancanın yeni ürünlerini beğeni ile inceleme fırsatı buldular ve bilgi aldılar. Aynı zamanda Türk mutfağından ve Türk halk danslarından örnekler sunan kutlama programı müşteriler tarafından çok beğenildi.
Kanca Genel Müdürü Sn.Alper Kanca, 50. yıl pastasını, IDDMIB Başkanı Sn.Rıdvan Mertöz ve Düsseldorf Ticari Ataşesi Sn.Mustafa Hilmi Aşkın ile beraber kestiler.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.